Міф 1: Люди переоцінюють ефективність безпілотників, бо бачать лише відео, де вони знищують цілі
Аргумент полягає в тому, що оскільки оператори публікують лише влучання, ми не бачимо всіх промахів, а інші види зброї, як-от протитанкові ракети Javelin, не записують відео, тож ми не бачимо їхніх успіхів.
Міф 2: Українці використовують безпілотники тільки тому, що у них немає нічого іншого
Передбачається, що, хоча Україна може значною мірою покладатися на FPV, це відбувається тому, що у неї немає альтернатив. Однак навіть побіжний погляд на експорт зброї в Україну показує, що це не так, пише Forbes.
Станом на травень 2024 року, згідно з даними Пентагону, тільки Сполучені Штати поставили Україні "понад 10 000 ракет Javelin... понад 9 000 протитанкових ракет TOW... понад 90 000 інших протитанкових систем і боєприпасів", зазначає видання.
Крім того, росіяни, які точно не відчувають нестачі в танках, артилерії, протитанкових керованих ракетах або іншій військовій техніці, також значною мірою покладаються на FPV для забезпечення точності вогню.
Міф 3: FPV занадто малі, щоб бути ефективними
Типові FPV несуть 3-фунтове корисне навантаження, часто боєголовку від протитанкової ракети РПГ-7. Такі боєголовки не можуть пробити лобову броню важких танків, на відміну від, наприклад, ракет Javelin з 19-фунтовою боєголовкою. Звідси й аргумент, що FPV не замінить "справжньої" зброї.
Однак оскільки вони здатні облітати цілі і підходити до них під оптимальним кутом, FPV не потрібно пробивати лобову броню, а досить пройти через тонку бічну броню. Проти інших цілей, таких як бункери і будівлі, точність важливіша за масу. Тоді як артилерія і міномети можуть завдавати ударів по зовнішній стороні бункера без особливого ефекту, дрони можуть кружляти навколо і пролітати через вхід, щоб знищити людей, які перебувають усередині.
Також зростає кількість більших безпілотників, таких як Mammoth від Escadrone з 9-фунтовою боєголовкою і Wild Hornets Queen Hornet з 15-фунтовою боєголовкою. Висока точність дозволяє їм знищувати важкодоступні цілі.
Міф 4: В FPV малий радіус дії і вони занадто повільні
Максимальна дальність ракети Javelin становить трохи менше трьох миль. FPV регулярно вражають цілі з відстані в шість миль, а випадки ураження були зафіксовані на відстані понад 12 миль.
Дійсно, FPV є повільними порівняно з ракетами або артилерійськими снарядами. Але, знову ж таки, швидкість не так важлива, як точність наведення, зазначає Forbes. Оскільки цілі на сучасному полі бою майже завжди перебувають під постійним наглядом безпілотників, їм не вдасться втекти.