В Україні існує понад 200 оборонних технологій, які використовують штучний інтелект. Причому йдеться лише про ті, що зареєстровані на платформі Brave1. Паралельно з досвідченими розробниками, які встигли проявитися на ринку за останні кілька років, у гру вступають молоді інженери.
Це студенти, які паяють дрони, розробляють системи комп‘ютерного зору та створюють ШІ-моделі для боротьби з російськими фейками та ІПСО.
За два дні учасники розробили 21 оборонну технологію. Розповідаємо про найцікавіші розробки:
1. Система для протидії дезінформації. За допомогою ШІ модель аналізує тексти на інфоресурсах та класифікує дані за категоріями "агресивний", "нейтральний", "спам" тощо. На основі відсотка "токсичного" контенту система визначає, чи є джерело шкідливим.
2. Спеціальне "маскувальне" покриття для розвідувальних та deepstrike дронів. Плівка відбиває сигнал від поверхні БПЛА і зменшує помітність "пташок" на ворожих радарах.
3. Технологія автонаведення дронів-камікадзе на рухому ціль. Розробка легка у використанні: коли оператор побачив та ідентифікував об‘єкт, йому достатньо дати системі команду її відпрацювати. Дрон самостійно триматиме ціль у фокусі завдяки комп‘ютерному зору, а автопілот скеровуватиме камікадзе на обраний об‘єкт.
4. Дешевий масовий наземний дрон Rusoriz. Платформа може перевозити боєкомплекти, їжу, а також використовуватися для скиду протитанкових мін і підриву великої техніки.
5. Засіб для шифрування аналогового сигналу FPV-дрона. Завдяки цій технології ворог не зможе перехопити картинку з безпілотника. Засіб накладає на відео з камери FPV псевдовипадковий шум і в такий спосіб заплутує ворога. Розробка допоможе зберегти життя оператора дрона, адже ворог не зможе простежити по відео місце його перебування.
6. Браслет з голосовим ШІ-помічником для надання першої медичної допомоги в бойових умовах. Головна цінність для військових — можливість отримати швидкий доступ до медичної інформації у критичній ситуації. ШІ працює у форматі діалогу: помічник відповідає на запитання, а також може ставити власні питання на уточнення.